Unfortunately, this product's description is not available in your language. Instead it will be shown in: Polish.

Teneryfa: Gran Tour Teide + Masca

Masca, Tenerife, Hiszpania
Best offer

Teide Masca tour to idealna propozycja dla turystów pragnących poznać malownicze zakątki Teneryfy.
Wycieczka w niedzielę oraz niektóre czwartki. TEIDE + ICOD + GARACHICO+ MASCA
Odbiór z hoteli na południowym zachodzie wyspy od Los Gigantes do El Medano.

Book

Description

Program wycieczki wokół Teneryfy:


Wyjazd na wycieczkę z południa wyspy.


Podróż rozpoczyna się od wjazdu na teren Parku Narodowego Teide z kierunku wybrzeża południowego Teneryfy. Dojedziemy do najwyżej położonej z zamieszkiwanych miejscowości w Hiszpanii – wioski Villaflor (1550m n.p.m.), wokół której znajdują się lasy sosnowe, mające olbrzymie znaczenie dla gospodarki wodnej Wysp Kanaryjskich.


Z punktu widokowego będziemy mieli okazję podziwiać panoramę południowej części rolniczej.

Następnie wizyta w Parku Narodowym, przystanki na punktach widokowych z panoramą wulkanu El Teide w tle, dla chętnych wjazd kolejką Teleferico (dodatkowo płatne 27€ os. dorosła i 13,50€ dziecko). Alternatywnie dla osób nie wjeżdżających, spacer przy formacjach skalnych Los Roques de Garcia, które na skutek erozji przybrały wspaniałe i zróżnicowane kształty.


Wyjedziemy z Parku Narodowego w kierunku północno-zachodnim, w stronę gór Teno, gdzie znajduje się wioska Masca – przepięknie położona osada, na zapleczu klifów Los Gigantes, założona przez żyjących tu niegdyś prawdziwych piratów kanaryjskich. Czas wolny by podziwiać piękny wąwóz, sad palmowy z palmami daktylowymi i usypane na wzgórzach tarasowe poletka, które wprowadzą przyjezdnych w wyjątkowy klimat.


Kolejną wizytą będzie stary port w Garachico, najbardziej klimatyczne miasteczko nazywane Pompejami Teneryfy, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, a następnie odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej utworzonej w Atlantyku.


W Garachico będzie do dyspozycji ponad godzina czasu wolnego z możliwością kąpieli w naturalnych basenach lawowych z wodą morską (w przypadku dobrej pogody), z przerwą na posiłek (nie wliczony w cenę wycieczki – opcjonalnie do wykupienia).


Ostatnim punktem programu będzie wizyta w miejscowości Icod de Los Vinos, a tam zwiedzanie starówki miasta z możliwością podziwiania „Smoczego Drzewa” – słynnej na wyspie starej Draceny oraz degustacja win i trunków kanaryjskich.


Następnie powrót do strefy wypoczynkowej.

Price includes

  • transport;
  • obsługę polskojęzycznego przewodnika lokalnego;
  • pełny pakiet ubezpieczeniowy NNW i OC.

Price does not include

  • wycieczka obejmuje czas wolny na wjazd kolejką Teleferico. Wjazd dodatkowo płatny kwotą 27€, dzieci 13,50€. Opcję należy wybrać w zamówieniu w celu rezerwacji biletów przez biuro.

Requirements

  • kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie;
  • odbiór z hoteli na południowym zachodzie wyspy od Los Gigantes do El Medano.

Meeting point

  • Hotel pickup

Additional directions

Odbiór z hoteli na południowym zachodzie wyspy od Los Gigantes do El Medano.

High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!