Unfortunately, this product's description is not available in your language. Instead it will be shown in: Polish.

Teneryfa Inaczej

Teneryfa, Hiszpania

... na luzie, od zaplecza, ze smakiem, z pomysłem!

Book

Description

LOS GIGANTES + SANTIAGO DEL TEIDE + PUERTO DE LA CRUZ + LA OROTAVA + CANDELARIA

Nasza podróż rozpocznie się od wizyty na punkcie widokowym „Archipenque” z którego rozciąga się przepiękna panorama na port i klify Los Gigantes.

Następnie zwiedzimy niezwykle urokliwy, XVI-wieczny kościółek w stylu Mudejar w małym miasteczku Santiago del Teide.

Po wizycie w Santiago, trasą pośród migdałowców udamy się do zielonych regionów El Amparo, gdzie w otoczeniu lasów sosnowych skosztujemy kanaryjskich przekąsek oraz zademonstrujemy Państwu jak mieszkańcy wysp opanowali sztukę tworzenia “sosów mojo”, najpopularniejszego dodatku w lokalnej kuchni.

Po krótkiej przerwie ruszymy w kierunku wybrzeża północnego z wizytą w Puerto de la Cruz, pierwszego rozwijającego się na początku lat 60-ych regionu turystycznego z niesamowitą lokalną atmosferą. Wąskie uliczki wypełnione kwiaciarkami, przepiękna neogotycka Katedra św. Marka, Plaza del Charco czy Lago Martianez zaprojektowane przez Cesara Manrique, to część z wielu atrakcji tego niezwykle klimatycznego miasteczka.

W połowie dnia przejedziemy na lunch do miasteczka La Orotava. Mieszkańcy tego regionu dzielą się ze światem sztuką usypywania sakralnych dywanów podczas celebrowania Świąt Bożego Ciała. Lunch zorganizowany będzie w jednej z zabytkowych kamienic, w typowym stylu kolonialnym z charakterystycznym patio i typowymi kanaryjskimi balkonami.

Ostatnim punktem wycieczki będzie miasto Candelaria nazywane Częstochową Wysp Kanaryjskich, miasto znane z pielgrzymek, z historyczymi posągami 9-ciu Mencei, ostatnich walczących o wolność Teneryfy wodzów reprezentujących ludność autochtoniczną.

Price includes

 • Punkt widokowy na klify Los Gigantes
 • Zwiedzanie kościółka w stylu Mudejar w Santiago del Teide
 • Piknik w lasach sosnowych miasteczka El Amparo
 • Spacer promenadą w Puerto de la Cruz – Lagos Martianez
 • Wizyta w najstarszym kolonialnym miasteczku wyspy – La Orotavie
 • Lunch w zabytowej kamienicy
 • Wizyta Bazyliki Patronki Archipelagu Wysp Kanaryjskich w Candelarii
 • Przejazd w kierunku hoteli

Meeting point

Additional directions

Odbiór z hoteli na południowym zachodzie wyspy od Los Gigantes do El Medano.

Tips

 • Lunch jest w zabytkowej kamienicy, w bardzo klasycznym klimacie kanaryjskim, na terenie starego podwórza ze studnią otoczoną dużą ilością kwiatów.
 • 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent lokalnego organizatora wycieczki, w celu ustalenia dogodnego miejsca zbiórki
 • W umówionym miejscu w okolicach hotelu odbiera cię przedstawiciel lokalnego organizatora wycieczki, u którego opłacasz pozostałą kwotę w euro
 • Wypełniasz formularz rezerwacyjny, w dodatkowych życzeniach podajesz nazwę swojego hotelu oraz termin pobytu na Teneryfie
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!